mar

14

štvrtok o 20:00

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Účinkujú Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Lucia Fričová, Jozef Belica, Zdena Kvaskova, Barbora Repková, réžia: Rastislav Ballek, hudba: Zdena Kvaskova, Ľubo Burgr.

Inscenácia vznikla metódou kolektívnej tvorby. Dokudráma s presahmi do osobných ale aj verejných udalostí, tak ako ich tvorcovia zažívali. Rozpohybované, hudobne podfarbené vrstvené javiskové dianie, štylizované ako stupňovaný chaos, vťahujúci postupne do rôznych na prvý pohľad prozaických, no závažnejších tém, ako napríklad “parodické výjavy zo života grantového prosebníka.”

Divadelná kritička Martina Ulmanová píše: “Posledné mimoriadne vtipné a trefné parodické výjavy ‘zo života grantového prosebníka’ nám znova pripomenú životnú mizériu neustálych obhajovačov, dokazovačov, unavených vypisovačov unavených žiadostí. Neuveriteľné, že poniektorí v tomto móde žijú už viac ako tri desiatky rokov.”

Predstavenie obsahuje vulgarizmy.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporila Nadácia mesta Bratislavy a mestská časť Bratislava – Staré Mesto. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené