mar

19

utorok o 20:00

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Účinkujú Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Lucia Fričová, Daniela Gudabová, Mišo Noga a. h., Jozef Belica, Natália Okolicsányiová, text Peter Lomnický, réžia Jozef Vlk, scéna & svetelný dizajn Ján Ptačin, kostýmy Zuzana Hudeková, pohybová spolupráca Stanislava Vlčeková, hudba & hudobná spolupráca Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič, Piotr Iľjič Čajkovskij, Jozef Vlk, Ľubo Burgr

Je divadlo terapiou, alebo terapia divadlom?
Milan: Možno som vám chcel povedať, že nie som dobrý človek. Že my nie sme dobrí ľudia. Divadlo je nebezpečná vec. Možno by bolo najlepšie, keby ste odišli.
Mišo: Nikto nie je dobrý, ani zlý.
Milan: Myslíte?

Inscenácia v kontexte divadla SkRAT sa javí ako vybočenie z im vlastného spôsobu práce. Metóda autorskej kolektívnej tvorby je nahradená dramatickým textom, ktorý napísal tentokrát na mieru Peter Lomnický. Rozpráva príbeh divadelného súboru, ktorý je v procese skúšania hry Ivanov. Počas skúšok dochádza ku konfliktom a vnútornému rozkladu kolektívu, ústiaceho do skupinovej terapie pod vedením odborníka. V hre sa prepletajú konkrétne výstupy a repliky z Ivanova s výstupmi, ktoré spracúvajú, rozvádzajú a parodujú všeobecné témy ruskej klasiky. Motív dysfunkčnej osobnosti neschopnej vytvoriť si úprimný partnerský či priateľský vzťah je optikou, cez ktorú možno interpretovať nielen samotného Ivanova, ale aj vzťahy medzi členmi fiktívneho súboru.

Predstavenie obsahuje vulgarizmy.

Inscenácia a podujatie vzniklo s podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, Nadácie mesta Bratislavy, Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy a tento projekt finančne podporila aj mestská časť Bratislava – Staré Mesto.

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené