15. júna

Exitab x Trashold x A4 prsnt: WRAETLIC /uk/ DEAD JANITOR w/STIX ++ Asebest & Jvris

predpredaj 8 € (http://exitab.interticket.sk/), na mieste 10 €


Po menách ako Andy Stott, Roly Porter či Container si Exitab v spolupráci s domácou platformou Trasholdpozval na večierok ďalšiu zo spriaznených duší progresívnej elektronickej scény.
Najnovší audiovizuálny projekt Alexa Smoka je odbočkou od klubového smerovania jeho ostatných troch albumov. Wraetliczahmlieva hranice medzi glitch elektronikou a najlepšími klubovo orientovanými vecami, ktoré za posledné dva roky vypľula scéna združená okolo kamarátov zo Stroboscopic Artefacts, Sandwell District či Modern Love… „Smoke pracuje so zvukovou paletou dark techna, kompozične, ale akoby odbočoval k vplyvom svojich akademických základov (študoval violončelo a klavír), ktoré kombinuje s niečim čo vzdialene pripomenie raného Gary Numana.‟ – píše XLR8R.
Od poslednej návštevy na Wilsonicu Wraetlic okúsil rešpektované festivaly ako Mutek, Polymorphism či Mapping. Do Bratislavy sa vráti do (ne)klubového kontextu A4ky, rovno na pôsobivé 10 metrové plátno.

Sekunduje pragmatický hľadač nepočutého v tme kolidujúcich samplov – Dead Janitor. V Bratislave sa naposledy ukázal dosť dávno. S doprovodom Stixových vizuálov, špeciálne šitých pre túto príležitosť to bude prvýkrát. Okrem vecí zo svojho asi najlepšieho albumu Curiosity Killed the Cat predstaví pár noviniek, ktoré prídu na rad na jeseň. A4 bar zatvárajú Stix, Asebest a Jvris v setoch na pomedzí klubu a listeningu.

http://www.a4.sk/program/2013-06-22-20-00
http://alexsmoke.com/
http://deadjanitor.bandcamp.com/
www.exitab.org
fb event