04. mája

Experimentálny pop Conquering Animal Sound z Glasgow

Nie sú z Islandu, aj keď hravosť, s akou zaobchádzajú so zvukmi v ich tvorbe, na to môže navádzať. Hovoria si Conquering Animal Sound a pochádzajú z najväčšieho škótskeho mesta Glasgow. Druhú májovú sobotu sa prvýkrát predstavia v priestore súčasnej kultúry A4. Okrem Škótov v tento večer vystúpi aj elektronický producent Casi Cada Minuto so svojím live ambient setom.

CONQUERING ANIMAL SOUND / Chemikal Underground, UK

Anneke Kampman a James Scott, spoločne pôsobiaci ako elektronické duo pod názvom Conquering Animal Sound, majú ten zvláštny dar, že dokážu vytvárať inteligentnú elektronickú hudbu na pomedzí avantgardy a popu bez toho, aby znela namyslene, či akokoľvek arogantne. To, čo vytárajú spojením poetického, organického a mysteriózneho s harmonickými melódiami, by sa tak dalo pomenovať ako experimentálny pop v tom najlepšom zmysle slova.

Koláž samplov najrôznejších zvukov, loopov a beatov, jemných gitarových línií, ambientných plôch a texty vychádzajúce z tém ako kozmológia, sémantika, fyzika či filozofia, to sú komponenty tvoriace ich najnovší, v poradí druhý album On Floating Bodies. S nahrávaním nasledovníka debutu Kammerspiel (nominovaný na SAY award za škótsky album roka 2011) im pomáhal Paul Savage, známy spoluprácou so škótskymi kolegami Mogwai či The Twilight Sad. On Floating Bodies, ktorý vyšiel len minulý mesiac na nezávislom labeli Chemikal Underground a odvtedy zbiera jednu lepšiu recenziu za druhou, predstavia v A4-ke v sobotu 11. mája. Ak máte radi The Knife alebo Four Tet, budete tu správne.

http://vimeo.com/60180122
http://vimeo.com/25304232
http://vimeo.com/16947592
https://soundcloud.com/conqueringanimalsound
http://mini50records.bandcamp.com/album/kammerspiel
https://www.facebook.com/pages/Conquering-Animal-Sound/205594179060

CASI CADA MINUTO / Exitab, SK

Casi Cada Minuto a.k.a. Slavo Herman (či naopak?) je experimentátor na poli elektronickom, pracujúci prevažne s ambientnými textúrami. Koncom minulého roka mu na labeli Exitab vyšiel výborný debutový album In White Rooms. Jeho živé vystúpenia sú snovým zážitkom a vraj on sám „…je krajinkárom podvedomého bordelu, ktorý sa Vám preháňa hlavou 0,3 sekundy predtým, než zaspíte. Obrázky, ktoré si môžete pozrieť na odvrátenej strane vlastných viečok.” Casi Cada Minuto Vás naladí na tú správnu vlnu aj v tento večer.

http://exitab.exitmusic.org/album/in-white-rooms
http://www.youtube.com/watch?v=cd9Kzuzspcc
http://www.youtube.com/watch?v=2lgb65P2hWo

Facebook event: https://www.facebook.com/events/241150509358182