16. decembra

Future Sound of Xmas: novozélandský Tlaotlon v A4!

Už tento piatok 20. decembrado priestoru súčasnej kultúry A4 zostúpi so svojím sólovým projektom Tlaotlon jeden z členov novozélandského Orchestra Of Spheres – ambasádorov futuristického disca a kozmického funku. Jeho devízou sú pulzujúce linky nekonečných špirál psychedelického post-techna zabalené do odlesku skafandrov návštevníkov z iných dimenzií. Doplní ho skvelý pražský objav vydavateľstva Baba Vanga zvaný Střed Světa: trblietavá koláž, pobublávajúca v rytme rituálnych tancov s hravým groovom a svojráznym zmyslom pre humor. A k tomu renomovaní DJs promotérskeho krúžku Seed z Prahy. Exotický predvianočný večierok má názov Future Sound of Xmas a koná sa v spolupráci s AVA kolektívom.

Tlaotlon je sólový elektronický projekt Jeremyho Coubrougha. Hudobník pochádzajúci z novozélandského Wellingtonu teraz žije v Melbeurne. Tlaotlon je vizionár digitálnej psychedélie, v ktorej sa premenlivé rytmické odkazy na post-detroitské techno spájajú so záujmom o kozmické a futuristické motívy. Tlaotlonove nahrávky vyšli na značkách Trensmat, Dungeon Taxis a Epic Sweep a nedávno aj na VAUVA, labeli Jana Anderzéna (Kemialliset Ystävät /Tomutonttu).
https://soundcloud.com/tlaotlon
https://www.facebook.com/Tlaotlon

Střed světa je situovaný kdesi medzi odľahlými pražskými predmestiami a súčasným svetom, pričom hudbe sa venuje už viac než desaťročie. Originálny samorast i samotár sa ponára do záhybov svojej zvukovej pamäti a rekontextualizuje vplyvy siahajúce od nemeckej rave kultúry až po IDM. Vytvára pritom kontrolovaný prúd vedomia, ktorý pripomína lysergický trip zákutiami ľudskej mysle, kde vzdialené melódie, obchádzky a rytmické obrysy prekračujú a podrývajú akékoľvek žánrové limity. Eponymný album vyšiel tento rok na značke Baba Vanga.
http://babavanga.bandcamp.com/album/st-ed-sv-ta-st-ed-sv-ta
https://soundcloud.com/baba-vanga/sets/st-ed-sv-ta-st-ed-sv-ta

Seed:
https://www.facebook.com/seed.party
https://soundcloud.com/seedparty/seed-rozhovor-mixy-audience

http://www.a4.sk/program/2013-12-20-20-00
https://www.facebook.com/events/1401635903408317/