20. marca

HCHSPNNNG! presents: Boduf Songs (UK/US), All in The Golden Afternoon (US)

Deerhunter, Six Organs of Admittance, Casiotone for the Painfully Alone. To sú všetko mená, s ktorými má Mat Sweet a.k.a. Boduf Songs niečo spoločné.V A4 ho môžete zažiť v nedeľný večer, 20. marca o 20.00 spolu spsych-dream-popovým duom All In The Golden Afternoon.

S Deerhunter Brandforda Coxa ho spája niekoľko inšpirácií, a najmä prestížny label Kranky, na ktorom minulý rok pekne potichu vydal svoj tretí album This Alone Above All Else In Spite Of Everything. Sweetove pesničky sa vzpierajú zaradeniu do nejakej umelo vytvorenej scény. Pitchfork má výnimočne pravdu: asi ho nikdy neuvidíme natriasať tamburíny s Joannou alebo Devendrom – aj keď, samozrejme, nič proti nim.

Matove skladby sa nikam neponáhľajú. Popri akustických pasážach kĺžu ambientné gitarové plochy. Inde gradujú k hlučnejšiemu prejavu – surovému či podfarbenému jemnou elektronikou. Naživo by zvuk Boduf Songs mohol najviac pripomínať práve californských Six Organs of Admittance.

S Casiotone, a nakoniec aj s ostatnými dvoma menovanými, má Sweetov projekt spoločný najmä DIY prístup k produkcií, ktorý nie je zásterkou, ale príležitosťou pre absolútnu autorskú kontrolu. O nekompromisnosti Sweetovej tvorby napokon svedčia aj jeho texty. 20. marca v A4 ho bude sprevádzať bubeník a pani Sweetová na gitaru.

Masívne supportuje americké psych-dream-popové (manželské) duo All In The Golden Afternoon. Ich oficiálne bio nie je ďaleko od pravdy: Skreslenými gitarami poháňané kompozície pôsobia bezstarostne a prevzdušnene, a možno vám pripomenú, že by ste sa mali zamyslieť nad tým, či náhodou nepotrebujete deň voľna…

Po ich vynikajúcom debutovom EP vydali minulý rok album Magic Lighthouse On The Infinite Sea (Mind Expansion Records/2010). Však počúvajte:

http://www.youtube.com/profile?user=ghostmoustache#grid/uploads
http://bodufsongs.com/index.htm
http://allinthegoldenafternoon.bandcamp.com/album/magic-lighthouse-on-the-infinite-sea