01. decembra

Hudobné tipy na december

Už tento piatok pokračuje π pri free – séria komorných koncertov v A4. Vypočujte si voľne improvizovanú hudbu tento raz na akustických nástrojoch Andreja Gála, Mira Tótha a Michala Matejku 4. decembra o 20.00.

Intermediálna skupina Cluster Ensemble povestná svojimi precíznymi interpretáciami diel súčasnej vážnej hudby v spolupráci s Michalom Matejkom, Hilary Jeferym a video umelcom Jakubom Pišekom vystúpi v pondelok, 7. decembra, v A4 o 20.00. Môžete sa tešiť na reinterpretáciu tvorby slovenských intermedialistov Juraja Bartusza a Svätopluka Mikytu.

11. decembra sa pripravte až na 3 koncerty v jediný večer! Ako prvé vystúpi nemecké elektronické duo Mouse On Mars, ktoré predstaví svoju nápaditú tvorbu prvýkrát na Slovensku. Po nich sa môžete tešiť na slovenský indie-elektronický projekt Autumnist, jedinečný svojou hudbou s nadžánrovými presahmi od ambientu po hip-hop, a do tretice vystúpi psychedelický Sound Sleep – projekt košického producenta Braňa Findríka. Začíname o 20.00 v A4.

Jeden z najznámejších hráčov na hang, rakúsky hudobník Manu Delago, vystúpi 17. decembra v bratislavskom klube A4 o 20.00. Do Bratislavy zavíta s kvartetom Handmade predviesť svoj najnovší štúdiový album Silver Kobalt. Vystúpenie je súčasťou jesennej série koncertov NouveauNu.Night, ktoré organizuje Vresk Factory OZ.

18. december sa bude niesť v spomienkovom duchu – v bratislavskej A4 sa o 20.00 uskutoční Večer pre Zogatku – pamätný koncert na Lenku Zogatovú, ktorá vyprodukovala hudobníkov a skupiny ako Dunaj, E, Z Kopce, Iva Bittová, Pavel Fajt a ďalších.

22. decembra ste všetci pozvaní na koncert electro undergroundovej kapely Midi Lidi, ktorá vystúpi v rámci predsviatočného večera v A4. Okrem koncertu Vás čaká i work in progress premiéra Divadla SkRAT, krst knihy Divadla SkRAT a vynikajúca kapustnica. Všetci ste srdečne vítaní!

S finančnou podporou mestskej časti Bratislava – Staré mesto a BSK.