12. novembra

Legendárni Kawabata Makoto & Jean François Pauvros v A4

Priestory A4 poctia svojou návštevou elitní gitaristi súčasnej free-rockovej psychedelickej scény: Kawabata Makoto (JP) a Jean François Pauvros (FR). Charizmatický líder kolektívu Acid Mothers Temple a experimentátorPauvros, ktorýhral napríklad v kultovej kapele Catalogue. Už vnedeľu, 15. novembra o 21.00.

Pôvodnosť a čistota hudobného myslenia, prelínajúca sa v originálnych harmóniách rodáka z Osaky – Kawabatu Makota, vychádza z hudobníkovho kozmu, ktorý sám považuje za zdroj inšpirácie pri svojej tvorbe. Vyrastajúc na hudbe Karlheinza Stockhausena, King Crimson, Pink Floyd či Led Zeppelin, si Makoto prisvojil tendencie vytvoriť hudbu, ktorá by bola symbiózou elektronickej hudby s rockom a musique concrète.

Počas života sa mu podarilo tvoriť s významnými osobnosťami svetovej hudobnej scény a pracovať na experimentálnych projektoch ako napríklad geniálna spolupráca s hudobníkmi Franka Zappu v zostave The Mothers of Invention a ďalšími.

Nevšedný prístup k spoločnosti a svetu je jasne citeľný nielen v Makotovej produkcii a jeho experimentátorstve, ale i v postoji k masmédiám a komercionalizácii, keďže Makoto nekomunikoval s verejnosťou prostredníctvom japonských médií a hudobných žurnalistov 15 rokov – prístup D.I.Y. k šíreniu svojej tvorby využíva dodnes, kedy ju sám so svojimi najbližšími distribuuje prostredníctvom letákov.

Zakladajúci člen Acid Mothers Temple vystúpi spolu s francúzskym gitaristom a improvizátorom z post punkovej skupiny Catalogue – Jeanom François Pauvrosom, ktorého tvorba je ovplyvnená free jazzom Sonnyho Sharrocka, musique improvisée Dereka Baileyho a gitarou Jimmyho Page-a.

Práca s ozvenou, hĺbkou tónov, vrstvením jednotlivých rytmov a melódií, kolísavou dynamikou ako i citlivým prístupom k disharmónii, pôsobí na imagináciu poslucháčov, ktorých unáša do zatiaľ neobjavených kútov hudobného univerza.

Láska k experimentu priviedla Jeana François Pauvrosa k spolupráci s Kawabatom Makotom, ktorá vyústi už túto nedeľu v A4, kedy spoločne zažijeme jedinečné strhujúce psychedelické dobrodružstvo!

Vstupné:

7 € na mieste / 5 € predpredaj Interticket