11. mája

Literárny festival Anasoft Litera v A4

V pondelok 13. mája sa v A4- priestore súčasnej kultúry otvorí festivalAnasoft litera fest, ktorý je súčasťou najprestížnejšej slovenskejliterárnej ceny Anasoft litera.

Úvodným programom o 18:00 bude diskusia Ako učiť a neodučiť čítať.Položíme si napríklad otázky, aká je kvalita dnešného podfinancovanéhoškolstva, či upadá u nás status učiteľa, či je forma vyučovania slovenskejliteratúry dobre nastavená alebo či má zmysel povinné čítanie.

O 20:00 sa začne autorské čítanie finalistov Anasoft litera. MarošaKrajňaka a jeho knihu Entropia predstaví Radoslav Passia. OndrejaŠtefánika a román Bezprsté mesto zas predstaví Tomáš Hudák.

Čerešničkou pondelkového programu je film Nevesta monštra (Bride of theMonster)najhoršieho režiséra všetkých čias Eda Wooda. Vďaka živému dabinguv podaní Stroona zažijeme pri pozeraní filmu aj to, čo sami netušíme a anisme nikdy netušili :-).

Na kvalitný program Anasoft litera fest v A4ke sa môžete tešiť aj vpiatok. Opäť sa o 18:00 začne diskusiou o českej a slovenskej literatúrapo 20 rokoch od rozdelenia republiky. O 20:00 sa pripravte sa na totálneotvorený divadelno-hudobný improvizačný večer. Vystúpi totiž pražskéautorské divadlo Vosto5 s inscenáciou Stand´artní kabaret. Chlapci Ondar,Petar a Jura predvedú svoj maximálny improvizačný štandard! Nič viac, ničmenej!

A na záver festivalu si zatrsáme na rytmy, pri ktorých zbalil dedko vašubabku. Neveríte? Zvukovou odpoveďou sú Gramophon Brothers, dvaja poctivíretro-dídžeji Phony DJ a profesor Zaplátaný. Majitelia neuveriteľnejzbierky šelakových platní a starých gramofónov.
__

Literárny festival, ktorý formou diskusí a autorských čítaní prezentuje 10 finalistov literánej ceny Anasoft litera a ďalších zaujímavých hostí. // 13. – 17. máj 2013
__
Festivalový program v A4:http://www.a4.sk/program
Kompletný program festivalu:http://www.anasoftlitera.sk/sk/festival