24. októbra

Musica falsa et ficta a The Geordie Approach v A4

Tento piatok o 20. hodine Vás na novú adresu A4-ky (Karpatská 2, budova YMCA) pozývame na ďalší zaujímavý hudobný večer:MUSICA FALSA ET FICTA (INT): 33 ASTRÁLNYCH TIEL (NEXT VARIATIONS FOR YOU, GOLDBERG), THE GEORDIE APPROACH (NO, UK)

Skladateľ a saxofonista Miro Tóth je známy ako iniciátor viacerých kolektívnych hudobných projektov pohybujúcich sa medzi kompozíciou a improvizáciou (Frutti di Mare, Pašie Štefana H. a i.). Medzi ne patrí aj premenlivý orchester Musica falsa et ficta, ktorý tentoraz v medzinárodnom obsadení pripravil postmoderné “variácie na Goldbergovské variácie”. “33 astrálnych tiel” je oslavou hudobnej kolaborácie, tvorivým posúvaním tradície aj ukážkovým spojením rôznych experimentálnych hráčskych techník do pôsobivého celku.
O druhý vrchol večera sa postará energeticky výdatná nórsko-anglická zostava The Geordie Approach, jeden z najzaujímavejších projektov posledných rokov, posúvajúcich žánrové hrance. Avant-jazz? Free rock? Noise funk? Originálne namiešaná rocková drsnosť, jazzové improvizačné prvky aj noisová elektronika podľa niektorých kritikov vyznievajú trochu ako “Scorch Trio a Supersilent hrajúci tanečnú hudbu pre raverov s mozgovým poškodením”.

Info: http://www.a4.sk/program/2012-10-26-20-00
Rezervácie: http://www.a4.sk/rezervacie-vstupeniek?destination=node%2F1923 alebo mail na info@a4.sk

http://www.myspace.com/musicafalsaetficta
http://kraa.sk/musica-falsa-et-ficta/

http://thegeordieapproach.com/
http://www.myspace.com/thegeordieapproach
http://soundcloud.com/the-geordie-approach

video: http://www.youtube.com/watch?v=dgjDH3ZBQhc&noredirect=1

fb event