28. marca

Nordic Shake: A4-kou zatrasie hudba Staer a Public Enema

Priestor súčasnej kultúry A4 hneď po Veľkej noci rozpohybuje energeticky výdatný “fresh saladcore” z ďalekého severu: math-rocková trojica Staer. V utorok 2. apríla o 20.00 sa tu predstavia spolu so svojimi krajanmi Public Enema.

Nórska trojica Staer vznikla v roku 2010 a hneď sa prepracovala medzi jednu z najžiadanejších koncertných kapiel, sľubujúcich intenzívny zážitok. Mladí hudobníci majú síce len gitaru, basu a bicie, ale vystačí to na šťavnatý nadžánrový a hypnotický “Happy Meal” náklad. Kto vyhľadáva vysoké napätie vyskytujúce sa v známych projektoch ako Lightning Bolt, Zu či MoHa!, pri tomto zvukotrasení určite tiež nepríde skrátka. Staer prinášajú do Bratislavy po prvýkrát svoje naliehavé basové groovy a virtuózne rytmy, obložené nepravidelnými erupciami škrípajúcich melodických útržkov.
Svieži nordický večierok okorení spriaznená improvizujúca “superskupina” Public Enema, zložená z undergroundových celebrít nórskej scény – gitarista John Hegre (Jazkamer, Noxagt) a bubeník Nils Are Drønen.

Viac informácií a možnosť rezervácie vstupeniek: http://www.a4.sk/program/2013-04-02-20-00
FB event: http://www.facebook.com/events/497735576952389/

http://www.mozartkebab.com/
http://www.youtube.com/watch?v=zCB5gc46Azs


http://publicenemasound.blogspot.no/
http://www.last.fm/music/Jazkamer

http://www.youtube.com/watch?v=FEHNy6E6T0w
http://soundcloud.com/public-enema-sound