04. novembra

Nu Dance Fest alebo 4 dni súčasného tanca v A4

V rámci 10. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca Nu Dance Fest si pre Vás A4pripravila pútavý program so zámerom demonštrovať svieže a progresívne smerovaniesúčasného tanca a pohybového divadla. Pripravte sa na neoverené umelecké postupy vdielach slovenských a zahraničných choreografov z poslednej sezóny už prvý novembrový týždeň od 4. do 8. novembra.

V stredu, 4. novembra o 20.00, sa ocitnete v priestore ­ Area, v ktorom nazriete na dôsledkyznečisťovania planéty jazykom súčasného tanca.

Účinkujúci Peter Machajdík a Lucia Kašiarová využívajú vo svojich predstaveniach najaktuálnejšie prostriedky multimédií a ani Area nebudetento večer výnimkou.

Humor a nadhľad, ako jeden z nástrojov priblíženia a upútania diváka,využíva i SYNovial, ktorý sa vo svojom predstavení bude zaoberať mužmi a problémom vnímaniaich vlastného tela v súčasnej dobe. Tútocitlivú tému Vám priblížia Marek Zelinka a MartinTaliga.

Po mimoriadnych predstaveniach nasleduje o 21.00 otváracia párty, na ktorej stesamozrejme všetci srdečne vítaní!

Fyzické divadlo PEACE ­prvá časť trilógie bude odohrané v prvej premiére o 18.00 a druhejpremiére o 20:00.

Unikátny projekt dramaturgickej spolupráce Dáši Čiripovej, hudobnejspolupráce Antona Popoviča a výtvarnej spolupráce Ivety Haasovej a ďalších predostrie myšlienkyo smrti vzťahu a sile jeho vzkriesenia, ktoré budú rezonovať už 5. novembra. Po vystúpeniachnasleduje premiérová párty o 21.00.

Dňa 6. novembra sa presuniete z humornej či tragikomickej roviny života človeka do vážnejších ažmystických úrovní jeho ducha. Súbor Debris Company kladie a zodpovedá otázky o vlastnejfilozofii, prehodnocuje vlastnú minulosť a prekladá svoje zmysly do metafyzických čináboženských štruktúr v monodráme Clear v piatok o 20.00.

Filozofickú atmosféru odľahčí pártya predstavenie LENINDANCE o 20.00. Večer zahrajú Martin Ondriska zo Slovenska, MaroldLanger ­Philippsen z Nemecka a Ruber Huber z Rakúska.

AUDIENCE DEVELOPMENT NA VLASTNEJ KOŽI je prezentácia osobných skúseností,spojená s prácou s publikom na nekonvenčných miestach a v atypických kontextoch.

PrednáškaFrancúzsky žijúcej v Čechách Marie Kinsky, z Centra choreografického rozvoja SE.S.TA, aMara Serina, z Talianskej platformy pre perfoming arts, bude sprevádzaná diskusiou. Prezentáciazačína o 18.00.

Večer ukončia predstavenia BOTH SITTING DUET & BODY NOT FIT FORPURPOSE tanečníkov Jonathana Burrowsa z Veľkej Británie a Mattea Fargiona z Talianska.

Vystúpenie na rozhraní tanca, hudby a činoherného divadla v recipientoch vyvoláva otázky,ako ineopakovateľný zážitok, kedy sa tradičný prístup k hudobnej kompozícii miesi až s „anarchickýmprístupom k predstaveniu a publiku“ o 20.00, 7. novembra.

Dňa 8. novembra festival zavŕši komentovanou projekciou filmov 2. ročníka súťaže tanečného filmuNu Video Dance 2015 a prác vzniknutých na workshope Video Dance s Lucy Cash o 18.00.

Vstupné (predpredaj INTERTICKET)

04.11.: 7€ / 5€ ­ Vstupné platí na obe predstavenia, aj otváraciu párty o 21.00.

05.11.: 7€ / 5€ ­ Vstupné platí na obe premiéry, aj premiérovú párty o 21.00 v daný deň.

06.11.: 7€ / 5€ ­ Vstupné platí na predstavenie a party o 21:00.

07.11.: 7€ / 5€ na party; Prezentácia: vstup voľný.

08.11.: vstup voľný

www.nudancefest.sk
www.nuvideodance.sk