Prejavte svoje zvukové fantázie! Pozývame na hudobný workshop VCV Rack I

S radosťou vás pozývame na náš nový cyklus workshopov, na ktorých sa naučíte vytvárať hudbu pomocou populárnych modulárnych syntetizátorov.  Úvodný workshop sa uskutočí už v sobotu 30. marca v Áštvorke.

 

Prvá časť trojdielneho praktického workshopu je určená pre vás – nadšencov elektronických zvukov, ktoré budete vytvárať vďaka programu VCV Rack. Voľne dostupný softvér VCV Rack si získava čoraz viac priaznivcov, ktorých láka hudobná tvorba s populárnymi modulárnymi syntetizátormi. Medzi výhody softvérovej verzie patrí popri cene aj prakticky nekonečná flexibilita, pri ktorej môže tvorca nechať voľný priechod svojím zvukovým fantáziám.

Lektor workshopu je Ondřej Spiritza. Pod jeho vedením sa zoznámite so základmi vytvárania a spracúvania zvuku pomocou oscilátorov, jednoduchých filtrov a sekvencerov… a možno príde na rad aj LFO, teda nízkofrekvenčný oscilátor.

Workshop VCV Rack I je úvodom do tvorby elektronickej hudby a je vhodný aj pre začiatočníkov. Séria ďalších dvoch workshopov bude jeho nadstavbou. „Na čísle 1. sa ľudia naučia základy. Na druhom workshope budú vysvetlené základy logiky, envelope, ako modulovať veci…a tretí workshop bude o tom, ako stavať generatívne patche, ktoré dokážu robiť zmysluplnú hudbu s minimálnym zásahom človeka.“ prezrádza lektor Ondřej Spiritza.

Čo si potrebuje priniesť? Vlastný laptop a slúchadlá. Poplatok za workshop je 10 EUR, kapacita je obmedzená, registrácie: workshop@a4.sk.

Workshop sa uskutoční rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného programom EU Kreatívna Európa a Fondom na podporu umenia.

 

FACEBOOK EVENT