03. novembra

Stretnutie partnerov projektu Re-Imagine Europe v Brage

V dňoch 29.-30. októbra sme sa opäť stretli s partnermi projektu Re-Imagine Europe – New Perspective for Action. Tento krát sme navštívili portugalskú Bragu, v ktorej nás privítal partner projektu, tím hudobného festivalu Semibreve.

Počas dvoch dní sme sa venovali hlavne prehlbovaniu spolupráce medzi partnermi projektu, rozvíjanie tvorivých spoluprác kurátorov a kurátoriek, ale aj zlepšovaniu fungovania internej komunikácie a zvyšovaniu dosahu projektových aktivít na vybrané cieľové skupiny. Počas prestávok sme boli načerpať novú energiu a inšpiráciu v krásnej portugalskej prírode.

V čase nášho stretnutia sa konal aj samotný hudobný festival Semibreve, takže sme mali príležitosť zúčastniť sa na podujatiach, ktoré sme spoločne s partnermi projektu pripravovali. To čo sme spoločne pripravili pre slovenské publikum sa dozviete už čoskoro.

Štvorročný projekt Re-Imagine Europe – New Perspectives for Acion (2023-2027) je medzinárodnou spoluprácou 14 kultúrnych organizácií z celej EU s podporou programu Kreatívna Európa. Vychádza z výsledkov úspešného projektu Re-Imagine Europe (2017-2021). Projekt inicioval festival Sonic Acts (NL) a koordinuje ho Paradiso (NL) v spolupráci s Elevate Festival (AT), Ina GRM (FR), A4 (SK), Borealis festival (NO), Kontejner (HR), Bergen senter for elektronisk kunst (NO), Rupert (LT), Disruption Network Lab (DE), Auaufeiomau (PT), Parco d’Arte Vivente (IT), Kontrapunkt (NM) a Radio Web MACBA (ES).

Rozvíjaním medzinárodného partnerstva projekt investuje do priestoru, času a zdrojov pre umelcov s cieľom posilniť transformačný potenciál experimentálneho a digitálneho umenia. Cieľom je iniciovať a vytvárať umelecké diela a produkty, ktoré reagujú na aktuálne spoločenské výzvy. Projekt tiež oslovuje širšie publikum prostredníctvom digitálnych nástrojov a vyzýva ho k účasti na diskurze. Zámerom je posilniť mladých ľudí prostredníctvom umeleckých postupov, aby sa dokázali vyrovnať so spoločenskými výzvami ako je napríklad zmena klímy.

Stretnutie sa konalo ako súčasť projektu New Perspectives for Action v rámci medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného Európskou úniou a z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia.