09. novembra

Stroonove nové EP pokrstí Dam Mantle!

11.november o 20:00.

Po nedávnej akcií MOOV sa v Bratislave predstaví ďalšie výrazné meno glasgowskej beatovej scény. Tom Marshallsay a.k.a. Dam Mantle toho do svojich dvadsiatich troch stihol celkom dosť. Na domácu scénu sa uviedol dvoma EPs, Purple Arrow a Grey.

Aktuálne EPčko WE (Get Me! Records) otvára rovnomenný desaťminútový epický track. Veď prečo nie, v Glasgowe majú asi času dosť, no o to menej BPM. Juke beaty, post dubstepy, sub-basy…lenže s niečím neurčitým navyše, takže škoda oháňať sa žánrovými škatuľkami. EPs zaradili Marshallsaya medzi mená ako Hudson Mohawke,Machinedrum, MountKimbie a pozbierali pozitívne ohlasy od FACTmag až po Pitchfork, …bla, bla, veď to poznáte…, alebo ako hovorí jeden zo soundcloud komentárov: „Dope son!”

Celý večer bude venovaný krstu Stroonovho EP Smithereens, ktoré vychádza v týchto dňoch na značke Exitab. Ak ste ešte nemali tú česť, môžete to napraviť tu (http://exitab.exitmusic.org/album/smithereens-ep) a potom sa staviť 11.11.2011 o 20:11 v bratislavskej A4ke. EP, ktoré vychádza ako limitka vo formáte voňavý papierový Digipack + najmenšie USB na planéte pomôžu svojimi setmi pokrstiť Sam Irl (AT), Aches (UK) a Yvris (IS). Akciu bude sprevádzať živý vizuál od StiXa a vernisáž obrazov Soni Patúcovej, ktorá každú skladbu obdarila akrylom na plátne.

Organizuje Exitabs podporou Red Bull Music Academy