27. novembra

SuperCollider z Botanickej: #3 MIDI / Online kurz zvukového programovania

Online kurz o programovaní zvuku a hudby s Ferom Királym

MIDI je štandard používaný na komunikáciu medzi rôznymi elektronickými hudobnými nástrojmi. Rozumie mu aj SuperCollider, takže nič nebráni tomu, aby sme naprogramované syntetizátory ovládali napríklad pomocou pripojenej MIDI klávesnice, kontrolera alebo aj – čo môže byť ešte zaujímavejšie – algoritmicky generovaných MIDI inštrukcií.

SuperCollider je jeden z najefektívnejších programovacích jazykov pre syntézu a spracovanie zvuku, algoritmickú a generatívnu kompozíciu, live coding, zvukový dizajn a mnoho ďalších tvorivých audio aplikácií. Okrem toho je open source a funguje na väčšine operačných systémov. Po úspešnom odskúšaní workshopu pod vedením Fera Királya v podobe pravidelného kurzu v A4 teraz ponúkame online verziu každému so záujmom o tvorivý prístup k hudbe a zvukovému umeniu. Či už máš skúsenosti s programovaním, alebo nie: cyklus je určený pre hudobníkov, skladateľov, zvukových umelcov, programátorov a všetkých nadšencov a nadšenkyne elektronickej hudby. Na jednotlivých tematických sedeniach sa postupne naučíme vytvárať vlastné zvuky, nástroje a hudobné štruktúry.

Jednotlivé časti kurzu budú postupne zverejnené na tomto Youtube kanále – A4 TV.

Kód k jednotlivým dielom nájdete tu:
https://github.com/paum3/Supercollider_z_botanickej

Prípadné otázky píšte ako komentáre pod video.

——–
Pripravila A4 v rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, kofinancovaného z programu EU Kreatívna európa a s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Nadácie mesta Bratislavy.